Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka to święto obchodzone przez nastolatków w Polsce. Dzień chłopaka obchodzony jest w Polsce 30 września.

Dzień chłopaka na świecie.

W zależności od kraju Dzień Chłopaka obchodzony jest w innym czasie.

Krajem które ma najdłuższą tradycje obchodzenia tego święta jest Japonia. Prawdopodobnie już w VI w n.e. zostały zapoczątkowane obchody Tango no Sekku, czyli polskiego odpowiednika Dnia Chłopaka. W Japonii święto to przypada 5 maja. Na Malcie dzień chłopaka obchodzony jest 7 lutego, w Wielkiej Brytanie święto to przypada na 5 kwietnia, a w Brazylii święto przypada w okresie letnim – 15 lipca, w  Norwegii natomiast świętujemy 7 października, w Indiach 19 listopada, a  Kanadzie 25 listopada.

Dzień chłopaka. Skąd wzięło się to święto ?

Geneza tego święta nie jest znana. Prawdopodobnie powstało jako odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu to kobiety składają Panom życzenia i wręczają drobne upominki. Dzień chłopaka staje sie coraz bardziej popularny, dzięki mediom i portalom społecznościowym, które je nagłaśniają.

Jak obchodzimy dzień chłopaka ?

Dzień chłopaka możemy spędzać w bardzo różnorodny sposób. Bardzo często w takim dniu Panowie otrzymują życzenia oraz upominki od swoich koleżanek i sympatii. Na rynku mamy bardzo dużo fajnych gadżetów na tą okazję. Może to być drobiazg w postaci czekoladowych pralinek lub figurek lub  karnet na degustacje whyski czy bilet na lot awionetką. Jest wiele upominków, które zawierają w sobie element praktyczny, ale i humorystyczny. Wśród top prezentów na ten dzień znajdziemy kubki z różnymi aplikacjami, śmieszne fartuszki czy ciekawe kartki z oryginalnymi życzeniami. Najlepiej jest zapytać chłopaka co chciałaby otrzymać, ale  prezent niespodzianka również może się spodobać. Drobny upominek, a może sprawić wiele radości. W ten sposób możemy również wyrazić, że pamiętamy o danej osobie i jest ona dla nas ważna. Dzień Chłopaka możemy też obchodzić spędzając czas w domu z bliska osobą lub w gronie znajomych. Niektórzy organizują sobie czas w sposób bardziej szczególny. Wychodzą na obiad lub kolację z bliska osobą. Idą na imprezę ze znajomymi. Można też świętując ten dzień udać się na wycieczkę. W Polsce jest wiele miejsc, gdzie można pojechać. Można tez wybrać się w podróż zagraniczną lub kupić sobie coś o czym zawsze marzyliśmy. Pomysłów na spędzenie Dnia Chłopaka jest wiele. Zależy od tego co lubimy i jakie mamy możliwości finansowe i czasowe. Na pewno każdy znajdzie sposób, aby spędzić ten Dzień w miły i wyjątkowy sposób. Ważne jest to, aby nie zapomnieć, że to dzień, w którym Panowie maja swoje święto i oznaki zainteresowania są jak najbardziej wskazane.